Raamatukoi
Tõde ja õigus

Saaks veel Eestissegi

Ado Kisand · Hea Lugu · 2015

Saaks veel Eestissegi - Ado Kisand (Hea Lugu, 2015). Tumeroheline köide pliiatsijoonistusega, mis kujutab maamaastikku külaehitiste ja puudega. Üleval paremas nurgas lendab lind, all paremal on autori signatuur ja kuupäev.

Päevik 1939-1947

Ado Kisand oli üks umbes kümnest tuhandest Eesti inimesest, kes 1941. aastal Siberisse küüditati. 1939. aasta sügisel alustatud päevikut jätkas ta sundasumisel olles. Päeviku sissekanded lõpevad 1947. aasta novembris. Ehkki 1941. aasta massiküüditamist on uuritud juba kolmveerand sajandit ning avaldatud on tuhandeid lehekülgi küüditatute mälestusi ja kirjavahetust kodustega, on niisugune päevik üsna haruldane dokument oma ajastust.

Ado Kisand kirjutas päevikusse iga päev ja kui see ei olnud mingil põhjusel võimalik, tegi ta hiljem lühikokkuvõtte möödunud päevade kohta. Olles õnnistatud suure kunstiandega, ta ka illustreeris oma sissekandeid, mis teevad tema päeviku eriti kaasahaaravaks lugemis- ja uurimismaterjaliks.

Põhjaliku eessõna ja selgitavad kommentaarid on kirjutanud ajaloolane Toomas Hiio.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele

Detailid

Alapealkiri
Päevik 1939-1947
Aasta
2015
Kirjastus
Hea Lugu
Keel
eesti
Köide
Kõva kaas
Lehekülgi
207
EAN
9789949561391
Kujundaja
Mart Kivisild
Mõõdud
310 × 196 mm
Kaal
690 g
Artikkel
R0215579
Märksõnad
küüditamine, okupatsioon, päevikud